Dlaczego Polacy wyjeżdżają / emigrują do Holandii?

Amersfoort, Holandia

Życie w Holandii jest znane jako brama do Europy dzięki sieci dróg wodnych łączącej Belgię, Francję i Niemcy. Z populacją liczącą około 16,6 miliona osób jest to bardzo gęsto zaludnione miejsce do życia i jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w Europie. Holandia jest wyjątkowo płaska, a oszałamiające 27% całego kraju buduje się na rekultywowanych terenach. Doprowadziło to do ogromnego rozrostu grobli w całym kraju, dla którego jest on obecnie sławny. Holandia jest bogata kulturowo i ma wielu najsłynniejszych artystów na świecie, w tym Rembrandta, Vermeera, Van Gogha i Mondriana.

Holandia jako miejsce docelowe expat

 

A post shared by Iwona (@belgijka1) on

Holandia jest dość popularną lokalizacją dla emigrantów, z których większość jest w stanie dość łatwo dostosować się do holenderskiego stylu życia. Expats są tak mile widziane, że ci, którzy mają status rezydenta, mogą głosować w wyborach lokalnych.
Największym wyzwaniem, z którym boryka się Expats, gdy mieszka się w Holandii, jest beauracracy. Wytyczne i reguły są stosowane niemal wszędzie, a ekspaci często mają trudności z pokonywaniem biurokracji i związanymi z nią długimi czasami oczekiwania, aby osiągnąć coś, co wydaje się być podstawowym zadaniem.

Koszty utrzymania w Holandii

 

Koszty utrzymania w Holandii systematycznie rosły w ciągu ostatnich kilku lat, ale mimo to wciąż jest niższy niż w wielu innych krajach europejskich, aw ankiecie kosztów utrzymania Mercer z 2012 r. Miasto Amsterdam znalazło się na pozycji 57 lista najdroższych miast na świecie, w których można mieszkać.

Holandia ma dużą gęstość zaludnienia, co wpływa na ceny nieruchomości w kraju. Cudzoziemcy kwalifikują się wyłącznie do mieszkań z sektora wolnego, co oznacza, że ​​najwyższe stawki będą wypłacane za najmniejsze apartamenty. Stawki podatkowe są również wysokie. Jednak nie wszystko to jest zagładą i mrokiem. Mnożenie się tanich supermarketów powoduje, że artykuły spożywcze pozostają dość tanie, a dostęp do usług medycznych można uzyskać za rozsądną cenę.

Życie w Holandii: Expat pracy i możliwości kariery

 

Znalezienie pracy w Holandii może być bardzo trudne, jeśli jesteś obcokrajowcem. Większość miejsc pracy wymaga dobrej znajomości języka niderlandzkiego, istnieją także restrykcyjne przepisy dotyczące zatrudniania obywateli spoza UE / EOG. Znalezienie pracy jest łatwiejsze dla tych, którzy mieszkają w Holandii i poszukują pracy w handlu detalicznym, restauracjach / barach lub nauczaniu języków obcych.

Znaczącym źródłem zatrudnienia w Holandii jest przemysł usługowy, a większość miejsc pracy istnieje w takich obszarach, jak usługi dla przedsiębiorstw, usługi zdrowotne i socjalne, handel oraz transport i sektor łączności. To może nie być łatwe znalezienie tam pracy, ale kraj jest dość liberalny. Holandia ma do zaoferowania wiele kasyn online i jeśli jest taka potrzeba, możesz spróbować szczęścia w przyjaznym kasynie online. Zwłaszcza, gdy istnieją takie gry jak jednoręki bandyta gra za darmo.

Najważniejsze fakty, które każdy ekspatent powinien wiedzieć o życiu w Holandii

 

A post shared by Tomasz (@tomaszmilczacy) on

  1. Niestety w Holandii jest niewiele świąt państwowych, więc wszelkie dni urlopu wynegocjowane w ramach umowy nie będą uzupełniane.
  2. Cudzoziemcy mieszkający w Holandii na stałe i / lub zarabiający w Holandii są zobowiązani do wykupienia podstawowego ubezpieczenia od holenderskiego zakładu ubezpieczeń zdrowotnych.
  3. Wszyscy mieszkający w Holandii powyżej 14 lat są zobowiązani do posiadania jakiejś formy identyfikacji („verblijfsdocument”) jako dowodu statusu rezydenta. Za niezgodność zapłacono grzywnę na miejscu.
  4. Podczas gdy większość ras psów ma wstęp do Holandii, teriery Pit Bull i skojarzone krzyżówki nie są dozwolone, więc jeśli masz tego typu psa, musisz go zostawić w domu.
  5. W Holandii orzeczenie o zwrocie podatku jest znane jako orzeczenie w wysokości 30%. Stwierdza się, że zagraniczni pracownicy w Holandii mogą otrzymać zwolnienie podatkowe w wysokości 30% razy 100/70 wynagrodzenia brutto. Maksymalna stawka podatku dla pracowników-ekspatriantów wynosi w ten sposób 36,4%. Jest wiele wymagań, które należy spełnić, szczegóły których można znaleźć w przewodniku po Amsterdamie.