Najważniejsze powody, dla których warto przenieść się do Holandii

bikes

Zawsze na rowerze

Amsterdam to przystań dla rowerzystów. W całym mieście jest 800 000 rowerów! Jazda na rowerze jest jedną z głównych form transportu i każdy kto to robi. Niektórzy muszą się przyzwyczaić do stylu jazdy na rowerze lub w ruchu drogowym w tym mieście, ponieważ może to być chaotyczne czasami. Pamiętaj jednak, aby jeździć lokalnymi przepisami ruchu drogowego, przynajmniej, dopóki nie poczujesz się tak, jakbyś był wyposażony w podbój zbuntowanego holenderskiego stylu jazdy.

Transport publiczny

Jeśli jazda na rowerze nie podoba ci się, skorzystaj z kanałów i promów, najlepiej łodzi na świeżym powietrzu. Porty promowe łączą się z centralną stacją do północy Amsterdamu. To miasto oferuje wiele opcji komunikacji miejskiej w ogóle, w tym metro, tramwaj, autobus, nocny bus i Schipholsternet (autobusy między Amsterdamem a lotniskiem).

Pieniądze mają znaczenie

money

W porównaniu z innymi krajami europejskimi wynagrodzenia są konkurencyjne w Holandii. Eksperci mogą korzystać z zasady podatkowej, która wyklucza ich z konieczności płacenia podatków w wysokości 30% wynagrodzenia. Niemniej jednak osoby uprawnione do tego dodatku muszą być zatrudnione, wysoko wykwalifikowane i mają miesięczne wynagrodzenie brutto co najmniej 4.371 euro. „Reguła 30%” może pomóc zagranicznym w radzeniu sobie z Holandią, które ma jedno z najwyższych stawek podatkowych w Europie. Dla tych, którzy zarabiają od 33 000 do 54 000 euro, średnia stopa podatkowa wynosi 42%, podczas gdy przychody 54 000 euro lub więcej, stawka podatku wynosi 52%. Pieniądze, które oszczędzasz można wydać w dowolnym kasyno bez depozytu. Holandia ma wiele kasyn na lądzie i także kasyn online. Wiadomo również, że holenderscy ludzie od czasu do czasu korzystają z hazardu. Może powinieneś się dołączyć?

Prostolinijność

Holenderska etykieta biznesowa dotyczy wszystkich rzeczy. Ludzie są bardzo prostolinijni. Dlatego na spotkaniach biznesowych można się spodziewać krótkiego wprowadzenia, które szybko przechodzi w negocjacje biznesowe. Spotkania te mają również ścisłe agendy i nie ma cierpliwości na późne przybycie lub małe rozmowy. Jeśli nie zgadzasz się z kimś, spodziewaj się, że tak mówisz. Jeśli ktoś się z tobą nie zgadza, nie obrażaj się! Uczciwość jest kluczowa. Wreszcie, pamiętaj, aby zwracać się do kolegów i partnerów biznesowych pod swoim nazwiskiem, dopóki nie zaproszą cię do zrobienia inaczej. Otwarta i pełen szacunku holenderska etykieta biznesowa pozwala na osiągnięcie jak największej wydajności.

Sztuka i kultura

art

Jeśli kultura cię napędza, Amsterdam oferuje wiele możliwości, aby nawiązać kontakt ze swoją artystyczną stroną. Zanurz się w arcydziełach Van Gogha, Vermeera i Rembrandta w Muzeum Van Gogha lub w Rijksmuseum. Amsterdam jest idealnym miejscem do wędrowania bez wiedzy, dokąd zmierzasz. Wiele ścieżek prowadzi do sklepów specjalistycznych, ukrytych ogrodów, destylarni i ruin używanych jako miejsca koncertów muzycznych. Zawsze możesz liczyć na bieganie do kawiarni lub kanału.

Bilans życia a pracy

Holenderscy pracodawcy w większości rozumieją, że życie może mieć wiele stron, a nie tylko pracę. Przewodnik niderlandzkich internautów wskazuje, że nie wolno pracować więcej niż 60 godzin tygodniowo.Pod koniec wymagającego dnia pracy będziesz miał czas, aby biegać, pływać, lub wypędzić całą frustrację, spędzać czas z rodziną lub stać się kanapą i po prostu dogonić trochę czasu.