Gdzie się zatrzymać podczas pobytu w Holandii?

Gdy wyjeżdżasz na wycieczkę czy wakacje, zawsze powstaje problem, gdzie się zatrzymać. Najłatwiej mają ci, którzy wypoczynek kupili w biurze turystycznym, które zapewnia zakwaterowanie. Ale duża część z nas nie korzysta z biur podróży i samodzielnie planuje wycieczkę, jej trasę, a także samodzielnie szuka zakwaterowania. To, gdzie zdecydujesz się nocować w Holandii, zależy między innymi od zasobności portfela. Dlatego prezentujemy kilka opcji noclegów, aby każdy wybrał cos dla siebie.

Kempingi dysponują również przyczepami pod wynajem i polem namiotowym

Najtańszym sposobem na nocleg są kempingi. Holandia ma ich wiele w różnych miejscach kraju.  Na ogół kempingi są miejscami dobrze wyposażonymi. Często obok, albo wręcz na ich terenie znajdują się parki rozrywki czy aqua parki. Gdy na placu kempingowym zdecydujesz się na domek, zwykle jest on wyposażony we własna kuchnię i łazienkę. Kuchnia upraszcza, i tym samym W hostelach pokój jednoosobowy to rzadkośćwpływa na cenę całego pobytu, sposób przygotowywania posiłków. Kempingi dysponują również przyczepami pod wynajem i polem namiotowym. W przypadku, gdy zdecydujesz się na jedną z przyczep, to za nocleg w niej dwóch osób, a także za wjazd samochodu zapłacisz około 30 Euro za dobę. Gdy dysponujesz własnym namiotem, to miejsce na nocleg możesz mieć już za 8 Euro od osoby.

W hostelach pokój jednoosobowy to rzadkość

Dobrym sposobem, zwłaszcza dla młodych ludzi, jest poszukanie miejsca a hostelu. Jednak nie można tu liczyć na samodzielny pokój. Chyba, że podróżujesz z grupa 6 przyjaciół i razem weźmiecie pokój 6-cio osobowy, to będziecie go mieli tylko dla siebie. W hostelach pokój jednoosobowy to rzadkość. Najczęściej pokoje są 4- ro, a nawet 10 osobowe. Standard jest przyzwoity, bo część pokoi zawiera przyległe do nich łazienki. Dla pozostałych są ogólnodostępne łazienki na korytarzach. Hostele obecnie dostarczają miejscem swojego położenia dodatkową atrakcję. Zdarzają się takie umieszczone na barkach, w pociągu, w nowoczesnym budynku, a także w zabytkowym. Miejsce w hostelu w zależności od położenia i standardu można wynająć od 15 euro.

Oczywiście od tych parametrów zależy cena

Dobrym rozwiązaniem jest zwłaszcza, gdy planujemy dłuższy pobyt w kilka osób, zainteresowanie się domkami wakacyjnymi. Są one w różnym standardzie i w wielu miejscach kraju. Na ogół właściciele takich domków wolą je wynająć na tygodniowe pobyty, jednak można znaleźć i takie wynajmowane na dwie noce. Możemy znaleźć malutki i tańszy domek, który jest przystosowany do pobytu 4 osób, albo duży i przestronny na 6 czy 8 osób. Oczywiście od tych parametrów zależy cena. Te najmniejsze domki, o powierzchni 35 m2 możemy już wynająć za 130 – 150 Euro za dwie noce. Tydzień w większym domku to będzie już koszt 800 – 900 Euro.

poszukanie miejsca a hostelu

Oczywiście jak w każdym kraju, również i w Holandii możemy wynająć prywatny apartament. Zabrać się do tego należy przed wyjazdem. Istnieje wiele stron www, które zajmują się kojarzeniem właścicieli apartamentów z szukającymi noclegu. Jest to dobry wariant ze względu na szeroka ofertę, można wybrać zarówno standard, jak i miejsce, które najbardziej będzie odpowiadać planom naszego pobytu. Można za pomocą takiej strony wynająć cały apartament, lub na przykład tylko pokój w mieszkaniu właściciela. Ceny tutaj są bardzo indywidualne i zależą od standardu i miejsca położenia apartamentu.

Najdroższe zdecydowanie są hotele, ale i te można znaleźć już za cenę 25 Euro za noc dla jednej osoby. Jednak przeciętny hotel to będzie wydatek 50 – 80 Euro za noc dla 1 osoby. Jednak w tej cenie często jest wliczone śniadanie.